بررسی نکات مربوط به نقشه سایت و سئو حرفه ای سایت شما، یک بحث تخصصی است. اما در این مقاله قصد داریم که با زبان ساده شما را با این دو موضوع و اهمیت این موضوع ها آشنا کنیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا تمام نکات مربوط به نقشه سایت و سئو حرفه ای سایت را با هم بررسی کنیم.

 

ارتباط بین نقشه سایت و سئو سایت شما

در واقع این دو موضوع کاملا به هم مربوط هستند و به شکلی مکمل یکدیگر می باشند. اگر سایت مپ یا همان نقشه سایت شما مشکلی داشته باشد، موتور های جستجو هم به شما رتبه نمی دهند و در نتیجه تاثیر منفی در سئو و در کل در رتبه سایت شما دارد. نقشه سایت وظیفه دارد تا تمام تغییرات و آدرس ها را به موتور های جستجو گر معرفی کند، از این رو اگر نقشه سایت نداشته باشید، در سئو با مشکل مواجه خواهید شد.

چگونه نقشه سایت بسازیم

منظور از نقشه سایت چیست؟

در واقع منظور از نقشه سایت می تواند ۲ معنا داشته باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

نقشه سایت ( از دید ظاهری ) : در این بخش منظور ما از نقشه سایت، ارتباط صفحات به صورت منظم با یکدیگر است. منظور این است که شما یک نقشه راه برای سایت خود طراحی می کنید و مشخص می کنید که کاربر با کلیک کردن روی هر لینکی به کجا منقل شود. نظم و ترتیب مهمترین موضوع در نقشه راه سایت است.

نقشه سایت و سئو سایت ( سایت مپ ) : در واقع سایت مپ شما یک فایل است که شامل کد های فراوان است و سئو کار با تهیه این نقشه، تمام تغییرات، بروزرسانی ها و.. مربوط به سایت را به موتور های جستجوگر گوگل گزارش می دهد. این عمل در سئو سایت شما تاثیر بسزایی دارد و باعث بالا رفتن رتبه سایت شما می شود.

 

منظور از سئو سایت چیست؟

زمانی که حرف از سئو سایت می شود، ممکن است افراد زیادی اظهار نظر کنند، ولی همیشه به خاطر داشته باشید که سئو یک موضوع کاملا تخصصی است و اگر روی اصول انجام نشود، مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت. منظور از سئو ، بهینه سازی تمام سایت شما بر اساس الگوریتم های موتور های جستجو است. یعنی شما باید تمام قسمت های سایتتان مطابق با قوانین به روز سئو باشد تا بهترین نتیجه را بگیرید.

نقشه سایت در وردپرس

وظیفه سئو کار چیست؟

به شخصی که عملیات های تخصصی سئو را انجام می دهد، سئو کار یا Seo Man می گوییم. سئو کار در مرحله اول باید چیدمان و دسته بندی ها را معین کند . نقشه سایت را بچیند. لینک سازی، مقالات، بک لینک ها و خیلی مسائل تخصصی در سایت به سئو کار مربوط می شود. برای مثال مقالات سایت شما نکات بسیار مهم و کلیدی دارند که اگر آن ها را رعایت نکنید، از آن بخش هیچ رتبه و امتیازی دریافت نمی کنید و حتی ممکن است که باعث کاهش رتبه سایر بخش های سایت شما هم بشود. وظیفه اصلی سئو کار، بهینه سازی تمام قسمت های سایت برای موتور های جستجو می باشد.

 

نتیجه یک سئو حرفه ای چیست؟

زمانی که یک سئو کار وظیفه خود را کامل و بی نقص انجام می دهد، صفحات سایت شما در نتایج جستجو در لینک های اول کلمات مورد نظرتان نمایش داده می شود. در اصل سئو کار به گوگل و موتور های جستجو باید ثابت کند که ما یک سایت با محتوای مفید و واقعی هستیم که قصد کمک به دیگران را داریم. البته این موضوع را به یاد داشته باشید که تولید محتوا هم در سئو و همچنین در رتبه گرفتن سایت شما تاثیر بسزایی دارد. زمانی که سایت شما هیچ محتوایی نداشته باشد یا محتوای کپی داشته باشد، رتبه گرفتن سایت شما سخت و در برخی موارد غیر ممکن خواهد بود. 

 

سئو کردن سایت ها با هم تفاوت دارند؟

سایت ها دارای نوع های مختلفی هستند مانند سایت فروشگاهی، سایت شرکتی، سایت شخصی، سایت آموزشی و.. . استراتژی سئو سایت ها با هم کاملا متفاوت است و فقط یک سری موضوع وجود دارد که در همه سایت ها یکسان است. سئو هر سایت، نسبت به نوع سایت و استراتژی سئو با یکدیگر متفاوت هستند و در هر کدام باید یکسری نکات و اصول رعایت شود تا به نتیجه دلخواه رسید. با یک مثال موضوع را شفاف تر می کنیم: تصور کنید که شما یک سایت فروش لوازم آرایشی دارید و قصد سئو کردن سایت را دارید. شما باید به دنبال کلماتی باشید که در انتها مشتری را به خرید از شما تشویق کند. سئو کار نسبت به استراتژی که در همان ابتدا مشخص می کند، باید کاربر را به خرید تشویق کند. کاربری که کلمه (کرم پودر اصل) را سرچ می کند در مرحله اول باید به صفحه مقالات انتقال داده شود (برای مثال مقاله تشخیص کرم پودر اصل) و در انتها به صفحه محصول هدایت شود. مهیا کردن شرایط برای این اتفاق، وظیفه سئو کار می باشد.

ساخت نقشه سایت با yoast seo

نتیجه داشتن یک نقشه سایت و سئو حرفه ای چیست؟

زمانی که نقشه سایت (نقشه ظاهری و سایت مپ) و سئو سایت شما به صورت اصولی انجام شود، مطمعنا روال سایت شما متفاوت خواهد بود و همیشه روال سایت رو به بالا خواهد بود. این دو موضوع باعث می شود که موتور های جستجو سایت شما را در لینک های اول نمایش دهند و همچنین کاربر مورد نظرتان را با کلمه ای که مد نظر دارید به سایت شما منتقل کند. نقشه سایت و سئو سایت شما زمانی که اصولی باشند، گوگل و موتور های جستجو را قانع می کنند که شما در حال تولید محتوای مفید هستید و قصد کمک به کاربران فضای وب را دارید. سئو در بسیاری از بخش ها باعث راحتی کاربر در سایت شما می شود و کاربر را در هر بخش از سایت که باشد، به بخش مورد نظرش هدایت می کند و همین امر باعث ایجاد یک رابطه کاربری مناسب و تشویق کاربر به بازگشت به سایت شما می شود.

 

نتیجه نداشتن یک نقشه سایت و سئو حرفه ای چیست؟؟

اگر مقاله را از ابتدا مطالعه کرده باشید، فواید داشتن نقشه سایت و سئو حرفه ای سایت را کاملا درک کرده اید. اما اگر این دو اصل را اجرا نکرده باشید چه اتفاقی در انتظار شما است؟ در این حالت شما حتی در صورت تولید محتوای مفید، به نتیجه دلخواه خود نخواهید رسید. زمانی که این اصول رعایت نشود، موتور های جستجو دلیلی برای رتبه دادن به سایت شما و یا نمایش صفحات شما در لینک های اول نحواهد داشت. در بسیاری از موارد موتور های جستجو سایت شما را اسپم فرض کرده و از رتبه سایت می کاهند. وظیفه اصلی موتور های جستجو، نمایش لینک های مورد نیاز کاربر است ولی این لینک ها باید طبق اصول سئو باشد تا اصول راحتی کاربر نیز رعایت شود. پس سایت شما باید بر اساس نیاز کاربر و اصول موتورهای جستجو بهیتنه شود تا بهترین نتیجه را برای شما داشته باشد.

افزونه نقشه سایت

چرا گروه مارکتینگ ماها؟

در مرحله اول به یاد داشته باشید که اجرای تمامی اصولی که گفتیم به تخصص و داشتن یک تیم منسجم نیاز دارد. ما در ماها مارکتینگ یک تیم منسجم هستیم که تمام خدمات سایت را انجام می دهیم. اینجا ما یک تیم هستیم با تخصص های متفاوت در زمینه سایت. سایت شما برای اینکه پیشرفت چشمگیری داشته باشد، باید تمام بخش های طراحی تا سئو با یکدیگر هماهنگ باشند. ما در تیم ماها مارکتینگ تمام اصول سایت شما را از همان ابتدا و به صورتی که تمام بخش ها با هم هماهنگ باشند اجرا می کنیم تا در انتها بهترین نتیجه را دریافت کنید. تیم ماها نسبت به سابقه و تجربه ای که در این سال ها کسب کرده است، با تمام اصول و استراتژی های سئو آشنایی دارد و می تواند شما را به نتیجه دلخواه شما برساند. جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، با تکمیل فرم زیر با شما تماس می گیریم.